Największy wybór hoteli i apartamentów w Livigno
W naszej ofercie znajduje się 50 hoteli oraz 131 apartamentów

Rezerwacja i infolinia
tel. 58 500 80 55

Region narciarski

  • Region narciarski Livigno


Livigno jest idealnym miejscem dla osób zarówno dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi, jak i osób dobrze jeżdżących na nartach czy desce. To jeden z lepiej przygotowanych punktów na mapie europejskich ośrodków narciarskich. Teren do jazdy leży na wysokości 1816 - 2793m n.p.m., a jego powierzchnia wynosi aż 70 km².

Ta urokliwa, włoska miejscowość jest w stanie zaoferować wspaniałe warunki narciarskie. Znajduje się tu spora liczba łatwych i łagodnych stoków, będących optymalnym miejscem dla nowicjuszy oraz dzieci (trasy łatwe na mapie oznaczone są kolorem niebieskim; stoki te są płaskie i dobrze ubite). Livigno znane jest ze specyficznego klimatu, co pozwala na możliwość korzystania z uroków zimy od końca listopada do początku maja. Daje to szerokie możliwości jeśli chodzi o wybór dogodnego terminu pobytu i czerpania radości z jazdy w pięknym słońcu.

Ponad 115 km wytyczonych tras narciarsko-snowboardowych to możliwości spędzenia czasu na dwóch wspaniale przygotowanych kompleksach narciarskich, na przeciwległych zboczach doliny – Mottolino i Carosello. Niestety nie są one połączone bezpośrednio wyciągami, ale transport między nimi zapewniają darmowe skibusy. Wytyczenie tras mniej więcej po połowie, po wschodniej i zachodniej stronie, pozwala na precyzyjne wykorzystanie ekspozycji słońca. Dzięki temu można jeździć w asyście promieni słonecznych niemal cały dzień, po przemieszczeniu się w odpowiednim czasie z jednej strony na drugą. 

Wspomniane 115 km tras obsługiwane jest przez 33 czynne wyciągi, o łącznej przepustowości 47 tys. osób na godzinę. Większość tras oznaczona jest kolorem czerwonym (średnio-zaawansowany stopień trudności), niewiele jest tras niebieskich i czarnych, a zielonych nie można spotkać w ogóle.

  • KOMPLEKS MOTTOLINO

- 45 km oznakowanych tras narciarskich – czerwone: 33 km, niebieskie: 7 km, czarne: 5 km;
- wysokości od 2096 do 2785 m n.p.m.;
- 5 wyciągów „krzesełek”, 2 wyciągi „orczyki”, 1 wyciąg linowy – gondola;
- przepustowość wyciągów 11 tys. os./h;
- najdłuższa trasa: Mottolino I i II (3,5 km), różnica poziomów 980 m, średni stopień trudności;
- najtrudniejsza trasa: Monte Sponda (2,5 km), różnica poziomów 462 m;
- snowpark (największy we Włoszech!) -  z dużym kickerem z lądowaniem na olbrzymiej poduszce powietrznej, posiada 70 km odpowiednio przygotowanych tras dla fanów snowboardu.

  • KOMPLEKS CAROSELLO 3000

- 70 km oznakowanych tras narciarskich – czerwone: 37 km, niebieskie: 23 km, czarne: 10 km;
- wysokości od 1816 do 2798 m n.p.m.;
- 8 wyciągów „krzesełek”, 13 wyciągów „orczyków”, 2 wyciągi linowe – gondole;
- przepustowość wyciągów 29 tys. os./h;
- najdłuższa trasa: Vetta Blesaccia - Livigno (4,8 km), różnica poziomów 980 m, średni stopień trudności;
- najtrudniejsza trasa: Blesaccia (2,3 km), różnica poziomów 760 m;
- snowpark (mniejszy niż w Mottolino).

Naturalnie obie stacje wykorzystują również modę na jazdę poza wyznaczonymi trasami. Ciekawe jednak, że choć na większości z tzw. freeride zone, można zjechać na własną odpowiedzialność, to jest i taka trasa, którą powinno się pokonywać jedynie w towarzystwie certyfikowanego alpejskiego przewodnika. I nie ma z żartów!  Niebezpieczne są nie tylko skalne uskoki, ale i mandat wymierzony przez stosowną policję (sam byłem świadkiem błyskawicznej akcji pojmania grupy niesfornych snowboardzistów).

Livigno posiada również świetnie przygotowane zaplecze dla fanów nart biegowych. Łącznie do dyspozycji oddanych jest 40 km tras biegowych (10 km trudnych, 25 km o średniej trudności i 5 km łatwych) oraz pętla o długości 2 km, oświetlona codziennie do północy, leżąca w samym środku doliny, przed kompleksem Mottolino. Można na nich spotkać trenujących mistrzów tego wspaniałego sportu lub samemu wziąć udział w jednej z wielu imprez biegowych organizowanych na tych trasach.