Największy wybór hoteli i apartamentów w Livigno
W naszej ofercie znajduje się 50 hoteli oraz 131 apartamentów

Rezerwacja i infolinia
tel. 58 500 80 55

Jak dojechać do Livigno?

 • Dojazd do Livigno?
   

Odległość do włoskiej stolicy bomardino - Livigno wbrew obiegowej opinii wcale nie jest taka duża. Z Warszawy/Gdańska dystans jaki mamy do pokonania to około 1 440 km, z Poznania 1 100 km a z Katowic zaledwie 1 000 km. Trasę tą możemy pokonać dzięki autostradom w zaledwie jeden dzień. Poniżej prezentujemy dwa warianty przejazdu z Warszawy.

 • O czym muszę pamietać jadąc do Livigno?
   

W okresie zimowym należy pamietać o obowiązujących przepisach. Jeżeli będziemy ich przestrzegać podróż będzie przyjemniejsza i unikniemy niemiłych niespodzianek w postaci wysokiego mandatu:

 • Niemcy:

Od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje nakaz używania opon zimowych oznaczonych symbolem M+S (lub płatkiem śniegu). Brak opon może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 40€ a jeżeli pojazd utrudnia ruch innym pojazdom kwota ta może wzrosnąć do 80€. Używianie łańcuchów śniegowych jest w tym kraju dozwolone.

 • Czechy:

Od 1 listopada do 31 marca obowiązuje nakaz używania opon zimowych oznaczonych symbolem M+S (lub płatkiem śniegu). Brak opon może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 200 CZK. Używianie łańcuchów śniegowych jest w tym kraju dozwolone.

 • Austria:

Od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje nakaz używania opon zimowych oznaczonych symbolem M+S (lub płatkiem śniegu). Używianie łańcuchów śniegowych jest w tym kraju dozwolone.

 • Szwajcaria:

Samochód nie musi być wyposażony w opony zimowe, ale kierowca może  zostać ukarany mandatem jeżeli jego auto spowalnia ruch. Posiadanie łańcuchów jest obowiązkowe w miejscach oznaczonych międzynarodowym znakiem "łańcuchy obowiązkowe".

 • Włochy:

Od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje nakaz używania opon zimowych oznaczonych symbolem M+S (lub płatkiem śniegu). Posiadanie łańcuchów jest obowiązkowe w miejscach oznaczonych międzynarodowym znakiem "łańcuchy obowiązkowe".

 • Ile kosztuje przejazd do Livigno?
   

Podróżując do Livigno pamiętajmy o opłatach drogowych jakie obowiązują w danych krajach:
Niemcy: bezpłatnie
Czechy: 10 dni - 310 CKZ (ok. 50 zł)
Austria: 10 dni - 8,70 € (ok. 40 zł)
Szwajcaria: bezpłatnie

 • Tunel Munt La Schera:
   

Przed samą miejscowością Livigno mamy do pokonania tunel o długości 3,4 km. Tunel posiada jeden pas ruchu, który odbywa się w godzinach:
- Sobota: 05:00 – 10:00 tylko dla wyjeżdżających z Livigno
- Sobota: 10:00 – 11:00 tunel zamknięty
- Sobota: 11:00 – 18:00 tylko dla wjeżdżających do Livigno
- Sobota: po godz. 18:00 ponownie ruch wahadłowy
- Pozostałe dni: 24h ruch wahadłowy

Opłata za przejazd w dwie strony wynosi 40 CHF lub 25€ i może być płatną gotówką lub za pomocą karty kredytowej.